Οι Ιάπωνες «τσάκισαν» και την Ισπανία με ανατροπή, αλλά πέρασαν μαζί στους «16» – Κάζο για Γερμανία – News.gr

Επικράτησαν με 2-1 και θα αντιμετωπίσουν την Κροατία στα νοκ άουτ, ενώ οι Ίβηρες το Μαρόκο – Δεν έφτανε η νίκη με 4-2 για την νάτσιοναλμανσαφτ επί της Κόστα Ρίκα Μια εκπληκτική Ιαπωνία βούλωσε και τα στόματα των Ισπανών και με ανατροπή απόψε όχι μόνο κέρδισε με 2-1, αλλά πέρασε

Πανηγυρικά η Αργεντινή στους «16», αλλά και η Πολωνία με πολύ… άγχος – Με Αυστραλία και Γαλλία στα νοκ άουτ – News.gr

Η αλμπισελέστε επικράτησε με 2-0 των Ευρωπαίων, που,.. πανηγύρισαν το γκολ της Σαουδικής Αραβίας στο φινάλε στην ήττα με 2-1 από το Μεξικό Ανώτερη η Αργεντινή νίκησε την Πολωνία με 2-0 απόψε και πέρασε στους «16» στο Μουντιάλ του Κατάρ, ενώ οι ηττημένοι πήραν κι αυτοί την πρόκριση, αλλά με

Πώς λειτουργεί το καινούριο σύστημα για οφσάιντ που βασίζεται στην Τεχνητή Νοημοσύνη – News.gr

Σκοπός είναι να ελαττώσει τον χρόνο που χρειάζονται οι διαιτητές να δουν να αποφασίσουν σε κρίσιμες φάσεις Στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κατάρ εισήχθη από την FIFA μία νέα καινοτομία για το ποδόσφαιρο έχει. Ο λόγος για το SAOT (Semi-Automatic Offside Technology). Ο σκοπός αυτής της τεχνολογίας είναι να ελαττώσει

Ο Μπρούνο Φερνάντες έστειλε την Πορτογαλία στους «16» – Δείτε τα highlights – News.gr

Πέτυχε και τα δύο γκολ στη νίκη με 2-0 επί της Ουρουγουάης Η Πορτογαλία ήταν πιο ουσιαστική, νίκησε με 2-0 την Ουρουγουάη στο «Λουσαΐλ Ικόνικ» με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες και μία αγωνιστική πριν από το φινάλε του 8ου ομίλου, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος «κλείδωσε» και μαθηματικά την

Ο Κουρτουά έκανε τραγικό λάθος και το Μαρόκο «ξέρανε» το Βέλγιο – Δείτε τα highlights – News.gr

Στο κόλπο της πρόκρισης μπαίνουν και οι Αφρικανοί H λάθος εκτίμηση του Κουρτουά σε εκτέλεση φάουλ του Σαμπίρι από πολύ πλάγια θέση στο 73ο λεπτό έδωσε στο Μαρόκο μεγάλη νίκη με 2-0 -αφού έβαλε κι άλλο γκολ στις καθυστερήσεις- επί του Βελγίου και είναι, πλέον, κανονικά και με το νόμο

Η Πολωνία επιβλήθηκε της Σαουδικής Αραβίας – Δείτε τα highlights – News.gr

Επικράτησε με 2-0 και έφτασε τους 4 βαθμούς στον όμιλο Η Πολωνία και …συγκεκριμένα οι Βόιτσεχ Στσέζνι, Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι σταμάτησαν τη Σαουδική Αραβία, καθώς επικράτησε σήμερα με 2-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο, φθάνοντας στους τέσσερις βαθμούς και συντηρώντας το όνειρο πρόκρισης στην επόμενη

Αλληλοεξουδετερώθηκαν Αγγλία και ΗΠΑ – News.gr

Το παχνίδι τελείωσε 0-0 Ούτε… τώρα τα κατάφερε η Αγγλία κόντρα στις ΗΠΑ. σε τελικά Παγκοσμίου Κυπέλλου. Μετά την ήττα της με 1-0 το 1950 και το ισόπαλο 1-1 το 2010 στα γήπεδα της Ν. Αφρικής, τα «τρία λιοντάρια» έμειναν στο 0-0 με τους Αμερικανούς (και) στο «Al Bayat Stadium»

Βραζιλιάνικη μαγεία από Ριτσάρλισον καθήλωσε την Σερβία – Δείτε τα highlights – News.gr

Η σελεσάο επικράτησε 2-0 με γκολ του σέντερ φορ της Με δύο γκολ του Ριτσάρλισον, ειδικά το δεύτερο ήταν μαγικό, η Βραζιλία νίκησε την Σερβία με 2-0 στην πρεμιέρα της στο Μουντιάλ του Κατάρ. Η σελεσάο ήταν σαφώς ανώτερη, είχε και δύο δοκάρια, ενώ δημιούργησε σωρεία ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο

Νίκη-ανάσα για τον Παναθηναϊκό στην παράταση επί της Βίρτους Μπολόνια – News.gr

Οι πράσινοι επικράτησαν με 88-85 στο ΟΑΚΑ Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν το αποψινό στο ΟΑΚΑ, όπου ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει νίκη-ανάσα στην παράταση, καθώς επικράτησε της Βίρτους Μπολόνια με 88-85 γγια την 9η αγωνιστική της Euroleague. Πλέον το ρεκόρ του Παναθηναϊκού είναι 3 νίκες και 6 ήττες, ενώ η

«Καταστροφική» η 4η περίοδος για τον Ολυμπιακό στο Τελ Αβίβ – News.gr

Οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν από την Μακάμπι με 90-84 Τα λάθη, τα χαμένα ριμπάουντ και ο εκνευρισμός της τέταρτης περιόδου, οδήγησαν τον Ολυμπιακό στην πρώτη του εφετινή εκτός έδρας ήττα στη Euroleague. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα «έπεσε» στο Τελ Αβίβ με το τελικό 90-84, απέναντι στη Μακάμπι, για την 9η