Νικηφόρα πέρασε ο Άρης από τη Λαμία – News.gr

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε 1-0 με γκολ του Μπράμπες στο 50′ – Με 10 παίκτες από το 37′ οι γηπεδούχοι Ακόμα μια εκτός έδρας επιτυχία πρόσθεσε ο Άρης στο ενεργητικό στο φετινό πρωτάθλημα της Super League, καθώς απόψε πέρασε νικηφόρα 1-0 από τη Λαμία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Απίστευτο «χαρακίρι» από τον ΠΑΟΚ – Κέρδιζε 4-1 και ισοφαρίστηκε 4-4 από τον Βόλο – News.gr

Απίστευτη… γκέλα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης – Αμφότερες ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή Απίθανο… χαρακίρι έκανε ο ΠΑΟΚ  στην Τούμπα. καθώς οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν 4-1 στο 42′, αλλά ο Βόλος αντέδρασε και ισοφάρισε 4-4, παίρνοντας ένανμ σπουδαίο βαθμό για την 6η αγωνιστική της Super League. Το πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης

Πάτησε γκάζι στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός και κέρδισε άνετα την Ζαλγκίρις – News.gr

Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 83-68 στο ΣΕΦ Παρότι τα βρήκε σκούρα στις δύο πρώτες περιόδους ο Ολυμπιακός, στο β’ ημίχρονο πάτησε… γκάζι και επιβλήθηκε με 83-68 της Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ για την 4η αγωνιστική της Euroleague. Αυτή είναι η τρίτη νίκη των ερυθρόλευκων, που έχουν ξεκινήσει πολύ δυνατά στη φετινή

«Αιχμάλωτος» ο Παναθηναϊκός στη Μαδρίτη – News.gr

Ηττήθηκε από τη Ρεάλ με 88-65 Η… εκτροχιασμένη εκκίνηση του Παναθηναϊκού, δεν του επέτρεψε να φανεί ανταγωνιστικός στη Μαδρίτη. Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 88-65 από τη Ρεάλ, για την 4η αγωνιστική της Euroleague, βλέποντας το ρεκόρ τους να υποχωρεί σε 1-3, τη στιγμή που η «Βασίλισσα» με συντήρηση δυνάμεων πανηγύριζε τη

Στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο ο Παναθηναϊκός – News.gr

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 5ης φάσης Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 26, 27 και 28 του Οκτώβρη και θα είναι μονοί. Οι δώδεκα νικητές θα πάρουν το εισιτήριο για τη φάση των 16, εκεί όπου θα

Στο Μέγαρο Μαξίμου υποδέχθηκε τον Σπανούλη ο πρωθυπουργός – News.gr

«Αποτελεί πρότυπο για χιλιάδες νέα παιδιά», είπε για τον βετεράνο, πλέον, μπασκεμπολίστα ο Κυριάκος Μητσοτάκης Συνάντηση με τον πρωθυπουργό της Ελλάδας, Κυριάκο Μητσοτάκη, είχε σήμερα ο Βασίλης Σπανούλης, μετά από επίσκεψη του «Kill Bill» στο Μέγαρο Μαξίμου. Οι δύο άνδρες συζήτησαν για αρκετή ώρα με τη θεματολογία τους να μην

Αμυδρές ελπίδες πρόκρισης η Εθνική μετά την ήττα με 2-0 στη Σουηδία – News.gr

Η Ελλάδα είχε δύο δοκάρια στο α’ ημίχρονο Οι πιθανότητες πρόκρισης στο Μουντιάλ 2022 είναι ελάχιστες, πλέον, για την Εθνική Ελλάδας, μετά από την αποψινή ήττα με 2-0 στην Σουηδία. Ο αγώνας άρχισε με… γκολ για την Ελλάδα, αφού στο 4′ ο Παυλίδης -στην αντεπίθεση- έδωσε στον Μασούρα, οοποίος την

Κεκλεισμένων των θυρών το ματς με τη Γεωργία λόγω της τραγωδίας στο Μπατούμι – News.gr

Μονόδρομος η νίκη για την «επίσημη αγαπημένη» Ο δρόμος για το Μουντιάλ του Κατάρ περνάει από το Μπατούμι για την Εθνική ομάδα, που θα πρέπει να φύγει οπωσδήποτε με τη νίκη απόψε (9/10, 19:00) από τη Γεωργία για να διατηρήσει τις ελπίδες πρόκρισης στα τελικά της διοργάνωσης, ως μία από

Πρόωρος αποκλεισμός για τη Σάκκαρη – News.gr

Ηττήθηκε με 2-1 από την Γκόλουμπιτς Στον δεύτερο γύρο σταμάτησε η πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Indian Wells, καθώς ηττήθηκε με 2-1 (5-7, 6-3, 6-2) σετ από την Βικτόρια Γκόλουμπιτς. Η Ελληνίδα τενίστρια αποκλείστηκε με ανατροπή, καθώς αν και βρέθηκε να προηγείται με 3-2 στο δεύτερο σετ είδε το Νο46

«Χάλκινη» η Καραχάλιου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Λέιζερ Ράντιαλ – News.gr

Έδειξε την κλάση της και συγκέντρωσε 60 βαθμούς Μεγάλη επιτυχία για τη Βασιλεία Καραχάλιου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Λέιζερ Ράντιαλ που ολοκληρώθηκε στην Βάρνα της Βουλγαρίας. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση η ελληνίδα πρωταθλήτρια κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ, έγινε ένας σκληρός αγώνας 10